Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

Dietetyk Bydgoszcz

Dietetyk w Bydgoszczy – na czym polega jego praca?

Dietetyk to inaczej specjalista ds. żywienia. Najogólniej mówiąc, zajmuje się żywieniem osób zdrowych oraz chorych, a także edukacją żywieniową i promocją zdrowia. W tym celu udziela porad, rozpisuje diety, a także ocenia wpływ konkretnych grup produktów na organizm człowieka. Jego wiedza jest bardzo szeroka, dotyka bowiem takich dziedzin jak: medycyna, anatomia, biochemia oraz psychologia. Z jego usług skorzystać może każdy.

Najczęściej na konsultacje dietetyczną udają się osoby walczące z otyłością, bądź niezadowolone ze swojej wagi. Nie jest to jedyna grupa osób, do których kierowana jest oferta poradni dietetycznych. Z usług dietetyka mogą skorzystać również kobiety w ciąży lub w okresie karmienia, osoby zmagające się z anemią, cukrzycą lub innymi zaburzeniami żywienia, a także alergicy wykazujący nietolerancje na niektóre produkty.

Dietetyk jest w stanie wskazać, co warto poprawić w swoim codziennym jadłospisie, aby odżywiać się lepiej i zdrowiej. Ma bardzo dużą wiedzę na temat żywienia oraz funkcjonowania ludzkiego organizmu. Nie podejmuje jednakże żadnych działań bez wyników badań diagnostycznych, na które kieruje swoich Pacjentów już na pierwszej wizycie. Dopiero na podstawie takich informacji jest w stanie określić, czy występują niedobory witamin lub minerałów, jakie grupy produktów spożywczych należałoby włączyć do diety, a jakich stanowczo unikać.

Odchudzanie „Bydgoszcz” pod okiem dietetyka

Mnóstwo osób wykazuje niezadowolenie ze swojej sylwetki. Nadmierne kilogramy, odkładająca się tkanka tłuszczowa – to wszystko sprawia, że łatwo stracić pewność siebie. Podejmowanie się odchudzania na własną rękę często kończy się fiaskiem. W większości przypadków okazuje się bowiem, że kaloryczność przyjmowanych posiłków była zbyt mała, co doprowadza do poważnych wyniszczeń organizmu, a w konsekwencji także do efektu jojo zaraz po zakończeniu diety.

Zrzucenie zbędnych kilogramów to długotrwały proces, który powinien wpłynąć na nawyki żywieniowe nie tylko w okresie odchudzania. Podstawa to zmiana podejścia do żywienia. Należy to zrobić nie tylko dla wyglądu, ale przede wszystkim dla zdrowia. Ponadto, nadal funkcjonuje mnóstwo stereotypów na temat odżywania, które nie mają nic wspólnego z realnym stanem wiedzy medycznej. Rozsądne odchudzanie powinno uwzględniać wiele czynników, a nie tylko zapotrzebowanie kaloryczne. Ważne jest przyjmowanie optymalnego poziomu minerałów, witamin i wielu innych składników odżywczych. Taką możliwość daje tylko zbilansowana dieta. Ułożyć pomoże ją właśnie dietetyk, który uwzględni jednocześnie nietolerancje pokarmowe, schorzenia, przebyte choroby czy preferencje żywieniowe. Jadłospis dostosowany zostanie także do możliwości finansowych. Dobra dieta nie musi być droga. Zazwyczaj bazuje na kilku podstawowych produktach, do których dodaje się określone składniki pokarmowe. Najlepsze efekty gwarantuje w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną.

 

Leczenie otyłości – jak przebiega?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że otyłość jest poważną chorobą, a przy tym może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Bardzo często przekłada się także na samopoczucie i samoocenę. Osoby otyłe nierzadko borykają się z depresją, mają problemy ze snem i z normalnym funkcjonowaniem. Trudności stwarzać może im również nawiązywanie relacji z innymi ludźmi.

Statystyki wskazują, że z otyłością boryka się coraz więcej osób, w tym dzieci. Najczęściej wynika ona z nieodpowiedniego żywienia i braku ruchu. Może być jednak uzależniona od czynników genetycznych lub biologicznych. Walka z nią nie należy do prostych. Wymaga dyscypliny oraz uświadomienia sobie problemu i tego, jak istotna jest zdrowa dieta. Po części jest to także zadanie dietetyka. Powinien bowiem przedstawić Pacjentowi konsekwencje niewłaściwego odżywiania oraz zaproponować możliwe rozwiązania. Wymaga to nauki zasad zdrowego żywienia oraz rozpoznawania produktów, które warto wprowadzić do codziennej diety od tych, które należy unikać.

Zdrowe odchudzanie

Saba Odchudzanie to Centrum Leczenia Otyłości, gdzie pracują wyłącznie najlepsi specjaliści z zakresu dietetyki. Przeprowadzić można u nas m.in. analizę składu ciała, która wykaże procentową zawartość tłuszczu w organizmie, określi wiek metaboliczny czy pozwoli kontrolować wpływ diety na masę ciała. Proponujemy ponadto kuracje odchudzające oraz wizyty rodzinne, które są polecane w przypadku otyłości dziecka oraz podjęcia decyzji o wspólnym odchudzaniu, np. przez partnerów. Może ono przynieść wiele korzyści dla poprawy wyglądu, ponieważ wprowadza element rywalizacji oraz wzajemne wsparcie w trudniejszych momentach. Skorzystanie z naszych usług to szansa na uzyskanie wymarzonego wyglądu bez ryzyka wystąpienia efektu jojo. Ponadto, otrzymają Państwo kompleksową pomoc w ułożeniu diety, wyborze produktów żywnościowych albo przeprowadzenia pomiarów składu ciała. Zachęcamy do zapisania się na pierwszą wizytę w Saba Odchudzanie.

Bydgoszcz – Centrum leczenia Otyłości

Ładowanie...

Ładowanie