Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

Co można zyskać dzięki stosowaniu diety i regularnej aktywności fizycznej?

Organizm człowiek do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje niezbędnych składników odżywczych. Gdy otrzymuje je wraz z pożywieniem, odwdzięcza się z nawiązką. W rezultacie zyskuje się dużo energii, sił witalnych, cera wygląda pięknie, a także promiennie, a wyniki badań wprawiają w zachwyt lekarzy. Jest także druga strona medalu. Zapominanie o zdrowym odżywianiu i dostarczaniu witamin sprawia, że pojawiają się różne zaburzenia, organizm szybciej się starzeje, a człowiek traci chęć do wszelkiego działania. Nie dzieje się to oczywiście od razu, ale długie pozostawanie pod wypływem złych nawyków żywieniowych po czasie doprowadzi do lawiny niekorzystnych skutków, z którymi trudno będzie dobie poradzić. Dlatego też trzeba działać już dziś i nie czekać na negatywne rezultaty. Co zyskujesz będąc na diecie i regularnej aktywności fizycznej?

Jakie efekty przynosi prawidłowy sposób odżywiania?

Dzięki diecie otrzymuje się bardzo wiele. Prawidłowe odżywiania dostarcza do organizmu energii niezbędnej do działania i witalności. Człowiek nie odczuwa zmęczenia, jest szczęśliwy i uśmiechnięty. Dieta pozytywnie działa również na koncentrację. W rezultacie pracę wykonuje się szybciej, jest się wydajniejszym, a w szkole, czy na uczelni osiąga się zdumiewające wyniki.

Dieta wzmacnia również układ immunologiczny człowieka. Organizm jest odporniejszy na choroby i przeziębienia. Co więcej, gdy infekcja już się pojawi, to łatwiej także można się jej pozbyć. Warto podkreślić, że dostarczanie właściwej ilości tłuszczów roślinnych zawartych w olejach nierafinowanych, tłustych rybach, czy orzechach niezwykle korzystnie działa na ludzki układ.

Dzięki różnorodnej i właściwej diecie poprawia się kondycja fizyczna i psychiczna. Aminokwasy zawarte w białkach zapewniają dostęp do elementów budulcowych, które wpływają na dobrą komunikację komórek i poszczególnych układów organizm. W konsekwencji pojawia się także lepsza odporność na stres. Prawidłowe odżywianie wpływa również pozytywnie na sylwetkę, poprawia metabolizm. Dzięki temu łatwiej utrzymać właściwą wagę ciała. Dostarczanie wszystkich niezbędnych składników odżywczych stanowi doskonałą profilaktykę wielu niebezpiecznych schorzeń, na przykład cukrzycy, miażdżycy nowotworów, otyłości, czy też osteoporozie.

regularnej aktywności fizycznej

Korzyści wynikające z regularnej aktywności fizycznej

Pozytywny wpływ na układ krążenia

Dieta powinna iść także w parze z aktywnością fizyczną. Zasadniczą zaletą jest poprawa funkcjonowania układu krążenia. Wysiłek fizyczny korzystnie wpływa także na układ oddechowy szczególnie w przypadku osób z niepełnosprawnością. Co więcej, umiarkowany wysiłek fizyczny jest wskazany dla kobiet w okresie ciąży. Poprawia układ krążenia bez niebezpieczeństwa utraty dziecka.

Aktywność fizyczna pozwala utrzymać szczupłą sylwetkę i dodaje energii

Regularna aktywność fizyczna pozwala utrzymać szczupłą sylwetkę, poprawia metabolizm i sprawia, że człowiek wygląda zdrowo i atrakcyjnie. Zyskuje się także dużo energii pozwalającej skutecznie pokonywać różne czekające na niego wyzwania. Podczas ćwiczeń wytwarzają się hormony szczęścia, dlatego znika apatia i smutek, a w zamian radość, zadowolenia i pozytywne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Dzięki temu lepiej także funkcjonuje organizm i jego poszczególne elementy. Człowiek rzadziej odczuwa problemy ze zdrowiem

Jakie korzyści zdrowotne płyną z regularnej aktywności fizycznej?

Systematyczne ćwiczenia fizyczne zwiększają wydolność układu sercowo-naczyniowego. Co więcej, obniża się również ciśnienie tętnicze krwi i poprawia elastyczność naczyń krwionośnych. Procesy myślowe przebiegają sprawniej, można cieszyć się lepszą pamięcią i koncentracją. Odbija się to pozytywnie na życiu zawodowym, ale także i prywatnym.

Regularna aktywność fizyczna to najlepsza z technik radzenia sobie z otyłością i nadwagą. Poprawia przemianę materii i sprawia, że z czasem ciało zyskuje wspaniały wygląd. Ponadto skutecznie zapobiega rozwojowi cukrzycy typu 2, dzięki zwiększaniu wrażliwości tkanek na aktywność insuliny. Ćwiczenia fizyczne wykonywane systematycznie przyczyniają się do zwiększenia zużycia glukozy przez aktywne mięśnie. Ma to ogromne znaczenie, jeśli chodzi o zmniejszenie masy ciała.

Bibliografia:

1. https://www.mp.pl/pacjent/dieta/sport/126806,korzysci-z-regularnej-aktywnosci-fizycznej-dla-ukladu-krazenia [dostęp 07.02.2020r.],

2. http://porady.mobi/jakie-sa-zalety-zdrowego-odzywiania/ [dostęp 07.02.2020r.],

3. https://pulsmedycyny.pl/jakie-korzysci-przynosi-regularna-aktywnosc-fizyczna-875350 [dostęp 07.02.2020r.].

Ładowanie...

Ładowanie