Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

Czym jest ruch Body Positive?

Obecnie w mediach społecznościowych i w różnych kampaniach pojawia się tajemnicze hasło Body Positive. Niestety mimo popularności wiele osób nie wie, co to właściwie oznacza i o co w tym wszystkim chodzi. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie garść przydatnych informacji, które rozwieją Twoje wątpliwości w tym zakresie. Poznaj krótką historię tego terminu i dowiedz się, co zrobić, aby prezentowaną filozofię wdrożyć do swojej codzienności.

Czym jest ruch Body Positive?

Ruch Body Positive, czyli z angielskiego ciało pozytywne stanowi odpowiedź na kompleksy ludzi związane ze swoim wyglądem. To wykreowane idealne ciało człowieka, z którym nieustannie mamy do czynienia w reklamach i czasopismach doprowadza normalnych ludzi do wielu problemów zdrowotnych. Osoby, które pragną doścignąć modelki i aktorki popadają w kłopoty z zaburzeniami łaknienia, a nawet choroby na tle psychicznym. Dlatego Ruch Body Positive wychodzi naprzeciw takiemu spojrzeniu na świat. Mówi o tym, że prawdziwi ludzie tacy właśnie są, nieidealni i w tym właśnie tkwi ich doskonałość. Są wspaniali ze swoimi mankamentami fizycznymi, jak i plamkami na charakterze, gdyż to świadczy o ich niepowtarzalności.

Jakie zasady wyznają osoby popierające ruch Body Positive quotes?

Ruch Body Positive to rezygnacja z kreowania ze swojej osoby sztucznej imitacji człowieka przypominającej lalki Barbie. Ludzie, którzy popierają te rozwiązania, zachęcają do kochania swoich wad, a także niedoskonałości. Co więcej, przedstawiciele takiego podejścia do życia dążą do akceptowania drugiego człowieka niezależnie od jego przywar. Bardzo ważne w tym ruchu jest to, aby czuć się dobrze ze sobą i kochać swoje ciało nawet wtedy, gdy czuje się gorzej i nie najlepiej wygląda. Cellulit, rozstępy, blizny, przebarwienia to sama natura, dlatego nie należy się tego wypierać.

Ruch Body Positive powstał po to, aby budować większą pewność siebie u ludzi i nie zabierać im, tego co najważniejsze, czyli własnego ja. Zaleca on również zwrócenie większej uwagi na swoje zdrowie i witalność, a nie osiągnięcie kanonu piękna wszelkimi możliwymi sposobami. Zaleca on ruch na świeżym powietrzu, spacery, aktywność fizyczną i zdrową dietę. Jednak nie za wszelką cenę, tylko zgodnie z możliwościami i potrzebami organizmu. Dzięki temu osoby, które preferują właśnie takie nastawienie do życia, nawiązują relację ze swoim ciałem. Lepiej rozumieją swoje potrzeby i funkcjonują w harmonii.

Czym jest ruch Body Positive?

Jak powstał ruch Body Positive, czyli bardzo krótka historia w tle?

Ruch Body Positive powstał w 1966 roku, a dokładniej został on zapoczątkowany przez osoby, które borykają się z problemami odżywiania. Natomiast filozofię wypromowała pisarka Connie Sobczak, a także psychoterapeutka Elizabeth Scot. W roku 1996 wspólnymi siłami założyły one organizację „The Body Positive” group. Oferowały one wsparcie osobom, które od dłuższego czasu zmagają się z kompleksami dotyczącymi swojego wyglądu. Dzięki temu osoby, które zdecydowały się na skorzystanie z pomocy aktywistek, podjęły ważną próbę, która pomagała im odzyskać niezachwiane poczucie własnej wartości.

Czy ruch Body Positive wspiera otyłość?

Wokół ruchu Body Positive narosło wiele opinii zarówno tych dobrych, jak i tych złych. Przeciwnicy tej filozofii zarzucają jej, że przedstawiciele promują otyłość i stanowią wymówkę dla ludzi, którzy nie chcą nic zrobić ze swoim ciałem. Nie jest to jednak prawda. Pogląd ten uczy akceptacji niedoskonałości fizycznych, ale jednocześnie zachęca do życia na rzecz dobrego zdrowia. Najważniejszą zasadą jest samoakceptacja, ale także przykładanie ogromnej wagi do dobrej kondycji zdrowotnej.

Czym jest ruch Body Positive?

Jak dbać o siebie zgodnie z filozofią głoszoną przez ruch Body Positive?

Osoby, które żyją w zgodzie z filozofią Body Positive powinny spożywać produkty wchodzące w skład zbilansowanej diety dostarczającej najważniejszych składników odżywczych i witamin. Co więcej, należy uprawiać także aktywność fizyczną dostosowaną do swoich preferencji. Dzięki temu ruch będzie działał nie tylko na postępy w ciele, ale także zadba o dobre samopoczucie osoby, która go praktykuje. Ponadto nie zapominaj także o odpowiedniej porcji snu w nocy. W rezultacie zapewnisz energię i witalność, a także większą odporność na choroby. Istotne jest też zachowanie harmonii między pracą a odpoczynkiem. Dlatego rób, jak najwięcej dla siebie. Dobre rezultaty przynosi częste przebywanie i spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, a także w kontakcie z Matką Naturą.

Nie zapominaj także o swoim otoczeniu, ponieważ ono także ma duży wpływ na Twoje samopoczucie. Pielęgnuj zatem relację z osobami, które są pozytywnie nastawione do życia i czerpią z niego pełnymi garściami. Dbaj także o umysł i odprężenie fizyczne przez medytację, masaże czy aromaterapię. Pamiętaj o tym, że nie ma nic złego w dążeniu do doskonałości i dbaniu o poprawę swojego wyglądu zewnętrznego. Nie można jednak uznawać tego działania za coś, co przyświeca wszystko inne. Takie podejście jest szkodliwe i nakręca do podejmowania czynności, które mogą wręcz szkodzić Twojemu ciału. W życiu wszystko musi mieć równowagę!

Ładowanie...

Ładowanie