Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

Dieta oxy – czy jest skuteczna?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że o naszym sukcesie decydują posiadane przez nas umiejętności oraz determinacja. Jednakże bardzo ważnym elementem jest także piękny i zdrowy wygląd. Wielu osobom trudno jest osiągnąć taki rezultat. Podejmują wiele prób, stosują różne diety, które niekoniecznie kończą się powodzeniem. Bardzo popularnym ostatnio sposobem odżywiania jest dieta określana mianem oxy. Jej podstawą jest dążenie do oczyszczenia organizmu z toksycznych związków. Uwzględnia także wysoką zawartość białka. Ważne jest to, że ma ona na celu poprawę naszego zdrowia. Czy jest skuteczna? Czy warto decydować się na wskazane rozwiązanie?

Jaki są cechy charakterystyczne diety oxy?

Elementem wyróżniającym w tym przypadku, jest obecność dużej ilości białka w codziennych posiłkach. Podkreślić należy fakt, że jest to alternatywne rozwiązanie w stosunku do często stosowanej przez kobiety diety Dukana. Druga z wymienionych bardzo negatywnie wpływa na zdrowie. Dlatego podjęte zostały próby, aby rozwiązać ten problem. W taki sposób postał opisywany w tym artykule sposób odżywiania.

Rozpisanie posiłków ma tutaj charakter indywidualny i dostosowany jest do tak ważnych elementów, jak wiek, płeć, waga, a co najważniejsze rezultat, jaki pragniemy zrealizować. Zgodnie z duchem współczesnych czasów rozwiązanie dostępne jest na telefon, laptop czy też tablet. W tym przypadku logujemy się na oficjalnej stronie internetowej oxy dieta. Po przeprowadzeniu tego działania możemy skorzystać z bezpłatnego testu psychometrycznego. To pozwala na ustalenie kaloryczności diety oraz wartości odżywczej. Gdy uzyskamy dostęp możemy korzystać z indywidualnego jadłospisu wraz z przepisami. Dieta jest tak przygotowana, żeby spełniała potrzeby określonej osoby i była urozmaicona.

Co jest zasadniczym elementem diety oxy?

Nieodłącznym czynnikiem diety oxy jest shake, który wyróżnia się bardzo wysoką wartością odżywczą. Warto również podkreślić, że jest to danie bogate w antyoksydanty, które mają korzystny wpływ na zdrowie i urodę człowieka. W celu przygotowania koktajlu łączymy kefir z owocami żurawiny. Ważnym elementem komponentu są także otręby, które dostarczają do ludzkiego układu niezbędnego błonnika. Dzięki temu skutecznie przyczynimy się do oczyszczenia dróg moczowych z niebezpiecznych związków toksycznych. Co więcej, wskazany produkt ma jeszcze inne istotne znaczenie, a mianowicie niweluje skutki uboczne dużej zawartości białka.

dieta oxy

Jakie fazy wyróżnia się podczas stosowania diety oxy?

Dieta oxy składa się z kilku etapów. Na początku dąży się do detoksykacji organizmu. Dzięki temu pozbywamy się substancji, które obciążają nasz układ. Ważne jest to, że wskazana faza przyczynia się do ogólnej poprawy wyglądu człowieka. Skóra odzyskuje blask, lepiej prezentują się również włosy i paznokcie. W tym przypadku spożywamy napoje przygotowane na bazie warzyw i owoców.

Kolejnym krokiem jest tak zwany fat burning. Wówczas przy komponowaniu codziennych posiłków staramy się dostarczyć dużą ilość wartościowego białka. Zwrócić należy uwagę na fakt, że skupiamy się przede wszystkim na pochodzeniu zwierzęcym. Co więcej, staramy się pobudzać ciało do aktywności. Takie działanie skutecznie niweluje elementy uboczne pojawiające się w przypadku diety wysokobiałkowej, na przykład zaburzenia przemiany materii. W określonej fazie wprowadza się opisany wyżej oxy shake.

Proces stosowania diety oxy uwzględnia także element, który określany jest mianem stepu. W tej sytuacji dążymy do zwiększenia zawartości białka roślinnego. W tym etapie ciągle dochodzi do utraty wagi, a co najważniejsze utrwalenia rezultatów osiągniętych dzięki wyżej zaprezentowanym działaniom.

Potrzebna jest także równowaga, czyli po prostu balance. Tutaj wprowadza się następne produkty żywnościowe. Ważne, żeby proporcje zachodzące między węglowodanami, białkami i tłuszczem odpowiadały wytycznym określonym przez Instytut Żywności i Żywienia.

Na końcu spokojnie wychodzimy z diety. Celem tego etapu jest powrót do normalnego, ale racjonalnego sposobu odżywiania. Dzięki temu unikniemy niebezpieczeństwa wystąpienia efektu jojo.

Jakich efektów możemy się spodziewać po zastosowaniu diety oxy?

Stosowanie diety oxy przyczynia się do skutecznego wzmocnienia ludzkiego układu. Określone działanie sprawia, że obniża się poziom złego cholesterolu. Co więcej, jesteśmy bardziej zadowoleni i optymistycznie nastawieni do życia. Przyjmowanie dużej ilości napojów owocowo-warzywnych doprowadza do poprawy wyglądu skóry, włosów oraz paznokci. Zyskujemy również niezbędne mikroelementy i witaminy. Bogate w białko fazy pozwalają na spalanie tkanki tłuszczowej. Oczyszczanie organizmu z toksyn sprawia, że znika problem cellulitu.

Nie każdy może jednak korzystać z tej alternatywy. Z diety oxy koniecznie muszą zrezygnować kobiety ciężarne oraz osoby cierpiące na schorzenia wątroby, cukrzycę, osteoporozę, wrzody żołądka, a także choroby związane z układem pokarmowym!

Ładowanie...

Ładowanie