Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

Dieta – Walcz ze zbędnymi kilogramami

Pizza czy hamburgery mogą zawierać nawet do 50 procent tłuszczu. Jeśli takie posiłki połączysz z siedzącym trybem życia, ryzyko „dorobienia się” nadwagi gwałtownie wzrasta.

Otyłość jest przewlekłą chorobą spowodowaną spożywaniem pokarmów ze znaczną ilością tłuszczów i cukrów. Ich nadmiar magazynowany jest w organizmie jako tkanka tłuszczowa.

 

Tłuszcz w pożywieniu widać gołym okiem w śmietanie, mięsie i zupach.

 

Ukryty jest natomiast w serach, wędlinach, czekoladzie, tłustym mleku. Również cukier i słodycze są źródłem pustych kalorii. Nie dostarczają organizmowi ważnych mikroelementów, szybko wchłaniają się z przewodu pokarmowego.

 

walczze

 

Duży brzuszek – poważne choroby

Skłonności do nadwagi można mieć już od dzieciństwa. Troskliwi rodzice przekarmiają swoje pociechy, by dobrze rosły i rozwijały się. Otyłość nabyta już w młodym wieku jest trudna do wyleczenia.

 

Jeśli tkanka tłuszczowa gromadzi się na udach i pośladkach, mamy do czynienia z otyłością typu gruszka. Jest ona typowa dla kobiet, trudniej ją zwalczyć.

 

Szybciej można zrzucić zbędny tłuszczyk zgromadzony na brzuchu, ale z kolei ten rodzaj otyłości jest odpowiedzialny za groźne choroby: nadciśnienie tętnicze i cukrzycę.

 

Nie trać nadziei

Odchudzanie polega na dostarczaniu organizmowi mniej energii niż potrzeba, a także na zwiększeniu wydatkowania kalorii, czyli ruchu. Wówczas rozwiązuje on zapasy z nagromadzonej tkanki tłuszczowej. W walce o dobrą wagę pomóc mogą porady udzielane przez specjalistów w dziedzinie bariatrii, jak na przykład przez dr Beatę Będzińską.

len

Ładowanie...

Ładowanie