Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

Dobra dieta a idealna cera

Wiele osób myśli, że aby cieszyć się gładką i zadbaną skórą wystarczy używać odpowiednich kosmetyków. Oczywiście jest w tym wiele prawdy. Kremy z konkretnymi składnikami, witaminami i kolagenem skutecznie wygładzają zmarszczki, usuwają oznaki zmęczenia i powodują, że nasza skóra wydaje się bardziej odżywiona. Jednak, by takimi efektami cieszyć się długi czas, musimy do sprawy podejść kompleksowo. Każdy z nas powinien codziennie się wysypiać, a przede wszystkim zmienić nawyki żywieniowe. Odpowiednia dieta, idealna cera to w zasadzie duet, któremu nie sposób zaprzeczyć.

Dziś, w dobie ogólnego pędu, ogromu stresujących sytuacji zarówno w domu, jak i w pracy wielu  z nas podupada na zdrowiu. Używki, a więc alkohol czy tytoń problem tylko pogłębiają. Nie dziwi zatem fakt, że i nasz wygląd na tym cierpi. Twarz wydaje się zmęczona, poszarzała i bez blasku. Ratujemy się drogimi kosmetykami, całkowicie zapominając jak ważne dla naszego samopoczucia, prezencji i kondycji są odpowiednio dobrane składniki pokarmowe.

Idealna cera – dobra dieta bogata w makro i mikroelementy, przeciwutleniacze i nienasycone kwasy tłuszczowe

Powstaje zatem pytanie:  jaka dieta jest dobra dla cery? Odpowiednia dieta dla naszej cery to taka, która pełna jest nienasyconych kwasów tłuszczowych, przeciwutleniaczy, a także makro i mikroelementów. Brzmi obco i niezrozumiale? Na szczęście te skomplikowane nazwy takimi są tylko z pozoru. Pod nimi kryją się produkty, które codziennie mijamy na sklepowych półkach. Wystarczy tylko zagłębić się w temat by zrozumieć, co jeść, a czego unikać.

A unikać z całą pewnością powinniśmy cukru. Jest nie tylko szkodliwy, ale i może doprowadzić do rozregulowania gospodarki hormonalnej w organizmie. Gdy chodzi o naszą twarz, ta może borykać się ze zmianami trądzikowymi pod jego wpływem. Co więcej, przez wysoki poziom glukozy we krwi wpływa na szybszy proces starzenia się skóry. To właśnie przez niego traci ona też swoją naturalną elastyczność.

dobra dieta a idealna cera

Co powinna zawierać dieta?

Skuteczna w walce o piękną skórę dieta, powinna przede wszystkim być bogata odpowiednie ilości morskich ryb. Te są bowiem największym źródłem wspomnianych powyżej nienasyconych kwasów tłuszczowych. Gdy borykamy się z cerą suchą, skłonną do podrażnień i alergiczną, dzięki właściwościom przeciwzapalnym takich produktów jesteśmy w stanie poskromić kolejne dolegliwości. Jedzmy zatem łososie, sardele czy makrele. Przyjazne kwasy znajdziemy też w oleju rzepakowym, orzechach włoskich i żółtkach jajek.

Często decydujmy się również na przeciwutleniacze. Jest to szczególnie ważne w przypadku nałogowych palaczy i ludzi, którzy długie godziny spędzają w klimatyzowanych pomieszczeniach. Nie bez znaczenia pozostaje również sytuacja tych, którzy codziennie mierzą się ze stresogennymi czynnikami, na przykład w pracy. Takie osoby powinny jeść maliny, jabłka, czereśnie i śliwki, a więc dużo owoców. Dobrze, by gotowe już dania przyprawiali z kolei tymiankiem, oregano czy cynamonem.

Z kolei makro i mikroelementy, które równie efektywnie wpływają na wygląd naszej skóry, znajdziemy w selenie, miedzy i żelazie, potasie i cynku. Dzięki tym minerałom podejmiemy skuteczną walkę z trądzikiem, nadamy cerze odpowiedni koloryt, unikniemy pękających naczynek i sprawiamy, że nasza skóra staje się miękka i gładka.

Jak dodatkowo dbać o skórę?

Gdy o naszą skórę chcemy zadbać kompleksowo, pod uwagę musimy wziąć też nieco inne kwestie. Po pierwsze – sen. Odpowiednia ilość snu to w zależności od potrzeb konkretnego człowieka od 6 do 8 godzin. Jeśli na odpoczynek przeznaczamy zbyt małą ilość czasu, nie dziwmy się, że nie wyglądamy na wypoczętych i zrelaksowanych. To samo tyczy się wszelkich używek. Palenie papierosów, zbyt duże ilości wypijanego alkoholu też odbijają się na naszej twarzy. Staje się ona poszarzała, zmęczona i bez blasku. Dobra dieta, a idealna cera oznacza podstawę w dbaniu o skórę. To oczywiste. Jeśli jednak nie wspomożemy tego procesu codziennym wypoczynkiem, odrzuceniem substancji, które nam nie służą i kilkoma nawilżającymi kosmetykami, nie możemy spodziewać się szybkich i zadowalających efektów.

Żródło: https://www.womenshealth.pl/uroda-styl/Co-jesc-by-miec-zdrowa-piekna-cere,5141,7

Ładowanie...

Ładowanie