Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

Nadwaga

Z nadwagą walczy coraz więcej osób. Statystyki są zatrważające. Uważa się, iż coraz większa liczba małych dzieci, cierpi już na poważne problemy, których przyczyną jest otyłość. Czym jest to spowodowane? Dlaczego tak właśnie się dzieje?

* * *
Głównym problemem, z jakim związana jest nadwaga, z pewnością jest niewłaściwe odżywianie. Ludzie zupełnie nie zwracają uwagi na to, co jedzą, kiedy jedzą i w jakich ilościach spożywają poszczególne posiłki. Można jeść dużo, nigdy nie być głodnym, a do tego cieszyć się piękną figurą, nienagannym zdrowiem i najlepszym samopoczuciem.

 

5

 

Główny problem, z jakim nie możemy sobie poradzić są złe nawyki żywieniowe, których konsekwencją jest nadwaga. Objadamy się między posiłkami, jemy zbyt późno, często tuż przed pójściem spać, nie uprawiamy żadnych sportów, a do tego zapominamy o diecie bogatej w różnorodne składniki pokarmowe.

Choć dla wielu zbyt duża waga to nie problem, nie wszyscy zdają sobie sprawę, iż jest ona tylko początkiem góry lodowej. Jeśli nasza nadwaga z każdym tygodniem oddala się od naszej normy, ciężko będzie nam to zatrzymać. Każdy kolejny kilogram, to będzie złe działanie na nasz organizm, coraz gorsze samopoczucie, niewłaściwa waga i wpływające na psychikę huśtawki nastrojów.

Walczmy, póki nie jest za późno. Nadwagę można pokonać!

Ładowanie...

Ładowanie