Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

Najlepsze dyscypliny sportowe wspomagające odchudzanie

Piękna i szczupła sylwetka to marzenie wielu osób. Niestety sama dieta nie wystarczy, aby cieszyć się satysfakcjonującym efektem. Do zrzucenia zbędnych kilogramów potrzebna jest też aktywność fizyczna. Oczywiście każde ćwiczenia są super. Jednakże dokonaj wyboru tak, żeby sport nie tylko sprawiał Ci przyjemność, ale również skutecznie spalał zbędne kalorie. Nie wiesz, które rozwiązania pomogą Ci schudnąć? Nie martw się, gdyż specjalnie dla Ciebie mamy dyscypliny sportowe wspomagające odchudzanie. Zacznij zmieniać swoje życie już dziś, a rezultaty przerosną Twoje najśmielsze oczekiwania.

Dyscypliny sportowe wspomagające odchudzanie – którą aktywność wybrać?

Prawie co druga osoba, która decyduje się na odchudzenie, robi w tej kwestii duży błąd. Ogranicza się wyłącznie do jednej sfery. Wprowadza albo dietę, albo rozpoczyna ćwiczenia. Niestety potrzeba obu elementów, aby cieszyć się satysfakcjonującymi efektami. W tym artykule skupimy się jednak na aktywności fizycznej. Regularne uprawianie sportu przynosi wiele korzyści. Daje ogromną satysfakcję, gdyż podczas wysiłku wytwarzają się hormony szczęścia. Dzięki temu uczestnik zyskuje jeszcze więcej energii i może z łatwością radzić sobie z problemami, jakie stawia przed nim los. Sport poprawia też ogólne funkcjonowanie organizmu. Wzmacnia serce, działa pozytywnie na układ krążenia, mięśnie, ale też na koncentrację i pamięć.

Jednakże każda aktywność przyczynia się do spalenia innej liczby kalorii. Dlatego rozpoczynając nowy styl życia, warto mieć to na uwadze i wybrać efektywną dyscyplinę sportową. Szybkie rezultaty zyskasz, gdy zainteresujesz się pływaniem, bieganiem, skakaniem na skakance, tańcem, tenisem ziemnym, czy też sportami walki. Wszystkie są wspaniałe, ale największy sukces osiągniesz z pierwszą z wymienionych alternatyw. W tym przypadku w ciągu 60-minutowego treningu spalisz więcej niż 750 kalorii, natomiast w pozostałych trochę więcej niż 550.

Ile powinien trwać trening odchudzający i jak często trenować?

Nie wystarczy wyłącznie wybrać rodzaj treningu odchudzającego i zacząć ćwiczyć. Ważny jest też czas trwania jednorazowej sesji i częstotliwość jej powtarzania. Dlatego zwracaj uwagę na to, aby każda jednostka treningowa trwała dłużej niż godzinę. Oczywiście jest to wartość minimalna, którą specjaliści zalecają osobom niedoświadczonym. Wraz ze stopniem zaawansowania czas ten warto wydłużać. Jednak nie powinien on przekroczyć dwóch godzin. Co więcej, na aktywność fizyczną staraj się poświęcać trzy dni w tygodniu. W harmonogramie uwzględnij jeden dzień przerwy między ćwiczeniami. Dzięki temu zagwarantujesz sobie regenerację organizmu, a tym samym ochronisz się przed ewentualnymi kontuzjami.

dyscypliny sportowe wspomagające odchudzanie

Ćwiczenia tlenowe i beztlenowe, które są lepsze na odchudzanie?

Wiesz już, że niezwykle istotnym elementem odchudzania są ćwiczenia, które umożliwią szybkie spalanie kalorii. Musisz jednak wiedzieć nie tylko ile czasu poświęcić na sport, ale też jak wykonywać poszczególne formy aktywności. Masz do wyboru trening tlenowy i beztlenowy. Pierwszy uwzględnia działania zorientowane na obniżenie masy ciała. Są to ćwiczenia aerobowe. W tym przypadku przez dwadzieścia minut organizm pobiera energię pochodzącą z glikogenu mięśniowego, a także wątrobowego. Następnie korzysta z wolnych kwasów tłuszczowych. Jednostka ćwiczeniowa musi trwać co najmniej 40 minut. Drugi rodzaj wysiłku stosuje się głównie dla zwiększenia masy mięśniowej. Nie oznacza to jednak, że sięgając do tego rozwiązania, nie można schudnąć. Korzystając z tej opcji możesz przyczynić się do nawet trzykrotnego wzrostu przemiany materii. Co więcej, możesz tutaj liczyć też na zwiększoną produkcję kolagenu, a więc poprawę sprężystości skóry.

Na czym to dokładnie polega? Podstawę stanowi intensywny krótkotrwały wysiłek interwałowy bądź też siłowy. Wówczas organizm osoby ćwiczącej korzysta ze źródła energii pochodzącego głównie z węglowodanów. Pomiędzy kolejnymi seriami wprowadza się małe przerwy. Całość trwa nie dłużej niż 40 minut. Ćwiczenia przynoszą doskonały rezultat, jeśli chodzi o odchudzanie. Jednak nie są raczej wskazane, dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Trening bazujący na ćwiczeniach beztlenowych bardzo obciąża organizm, dlatego przeznaczony jest dla doświadczonych zawodników!

Bibliografia:

1. http://www.biegaczki.pl/odchudzanie/artykul/trening-tlenowy-i-beztlenowy-pomoze-ci-szybko-schudnac [dostęp 18.03.2021r.],

2. https://party.pl/porady/zdrowie/fitness-i-sport/sport-a-odchudzanie-jaka-dyscyplina-przynosi-najlepsze-efekty-116219-r1/ [dostęp 19.03.2021r.].

Ładowanie...

Ładowanie