Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie
 • Postaw na test 10:00 01.04.2016
 • Wizyty Promocyjne

  Owoce wspomagające odchudzanie

  Są znakomitym zamiennikiem słodyczy, jeśli jest ochota na coś słodkiego. Zawierają pełno witamin i składników mineralnych. Mowa o owocach, genialnych dodatkach do wielu potraw, jak i do przekąsek każdego dnia. Oprócz tego są niezastąpione w walce o lepszą sylwetkę. Niektóre owoce wspomagające odchudzanie są wskazane podczas stosowania zbilansowanej diety. To klucz do cieszenia się lepszym zdrowiem, a co za tym idzie, lepszą figurą i pozbycia się zbędnych kilogramów. Owoce wspomagające odchudzanie, wiesz, jakie się do nich zaliczają?

  Owoce wspomagające odchudzanie

  Grejpfrut

  grejpfrut owoce wspomagające odchudzanieTo jeden z niekwestionowanych liderów wśród owoców, jeśli chodzi o odchudzanie. Jego gorzkawy smak może nie być elementem przekonywającym, ale właściwości zdecydowanie przemawiają za nim. Po pierwsze działa oczyszczającą, eliminując toksyny z organizmu, poprawiając przy tym pracę jelit. Po drugie jest mało kaloryczny, a jego indeks glikemiczny jest niski, dzięki temu powoli uwalnia cukier i hamuje efekt głodu. A po trzecie jest doskonałym źródłem witamin, głównie tych z grupy C. Naukowcy twierdzą, że zjedzenie połówki tego owocu do każdego posiłku, spowoduje obniżenie masy ciała. Ponadto w 100 g grejpfrut ma zaledwie 40 kalorii.

  Papaja

  papaja owoce wspomagające odchudzanie

  Odchudzające owoce to także papaje, które zawdzięczają to miano papainie. Jest to enzym, który działa przyśpieszająco na proces trawienny organizmu. Oprócz tego przyśpiesza spalanie tłuszczy i białek. Ten owoc oczyszcza także organizm z zanieczyszczeń, co też może przełożyć się na utratę zbędnych kilogramów. Jeśli ktoś ma problemy z zaparciami lub wzdęciami, sięgnięcie po papaje będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki swoim właściwością oczyszcza układ pokarmowy i poprawia jego pracę, co jest ratunkiem przy wymienionych wyżej dolegliwościach.

  Kiwi

  kiwi owoce wspomagające odchudzanieKolejnym dobrym wyborem dla wszystkich na diecie jest kiwi. Oczyszcza organizm, przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej, ma w sobie sporą dawkę błonnika i potasu. Kiwi dodatkowo świetnie wpływa na odporność, co jest kolejnym ważnym punktem przemawiającym za nim, szczególnie w przypadku stosowania diety. Naukowcy z Uniwersytetu w Nowej Zelandii odkryli, że kiwi zjedzone po posiłku działa usprawniająco na trawienie i redukuje uczucie przejedzenia. Jeden owoc liczy mniej więcej 40 kcal, dlatego jest świetnym dodatkiem do sałatek.

  Borówki

  borówki owoce wspomagające odchudzanieZawierają związki antyoksydacyjne, a są one potrzebne w zbilansowanej diecie. Dodatkowo polifenole zawarte w borówkach amerykańskich korzystnie wpływają na hamowanie tkanki tłuszczowej. Innymi zaletami tych związków jest to, że dobrze odziały wuja na układ krwionośny, łagodząc tym samym skutki starzenia. American Council on Exercise przyznał borówce amerykańskiej pierwsze miejsce, wśród owoców pomagających proces odchudzania. Borówki są smaczne, można je podawać z różnymi daniami i mało kaloryczne, na 100 g zawierają jedynie 57 kcal.

  Jabłka i gruszki

  jabłka i gruszki owoce wspomagające odchudzanie

  Owoce wspomagające odchudzanie to też jabłka i gruszki. Ich główną zaletą jest to, że bardzo skutecznie powodują zmniejszenie głodu. Dzieje się tak głównie dlatego, że potrzeba więcej czasu, by zjeść większy owoc. Długotrwałe przeżuwanie pokarmu potęguje uczucie najedzenia się. Zawierają błonnik i całkiem sporą dawkę węglowodanów, która może skutecznie zastąpić inne bardziej kaloryczne produkty.

  Opuncja figowa

  opuncja figowa owoce wspomagające odchudzanieSkutecznie hamuje głód i zmniejsza ilość wchłanianych tłuszczy, co wspomaga procesy związane z odchudzaniem. Dodatkowo działa odtruwającą i leczy różnego rodzaju dolegliwości żołądkowe. Jego skuteczność potwierdza fakt, że wiele środków na odchudzanie zawiera jej wyciąg.

  Maliny

  maliny owoce wspomagające odchudzanieZawierają w sobie przeciwutleniacze, sporą dawkę błonnika i są niskokaloryczne. Maliny także przyśpieszają przemianę materii, a błonnik spowalnia wchłanianie cukru, co pozytywnie przekłada się na utrzymywanie poziomu cukru we krwi oraz niegromadzenia nadprogramowej tkanki tłuszczowej.

  Ananas

  ananas owoce wspomagające odchudzanieDzięki enzymowi, bromelii, szybko rozkłada białko i tym samym wspomaga trawienie, usprawniając pracę jelit. Jest też dobrym źródłem błonnika, dzięki temu po zjedzeniu ananasa długo będzie towarzyszyć uczucie sytości. W porcji 100 gramowej jest około 55 kcal. A w przypadku stosowanie diety odchudzającej, najlepiej sięgać po świeże owoce ananasa.

  Odchudzające owoce same w sobie mają więcej zalet niż wad. Warto jest poszerzyć swój jadłospis o wspomniane owoce, które przyśpieszą proces spalania tkanki tłuszczowej, powodując tym samym szybsze rezultaty. Owoce wspomagające odchudzanie to jeden z kluczowych elementów diety i uzyskania upragnionego celu, a jak wiadomo, widoczne rezultaty są najlepszym motywatorem.

  Owoce wspomagające odchudzanie źródła:

  https://ncez.pl/upload/broszura-co-jes-c-aby-schudna-c-.pdf

  http://www.narutowicz.krakow.pl/uploaded/FSiBundleContentBlockBundleEntityBlockFilesElement/filePath/584/dieta-w-otylosci-wyd.i.pdf

  https://www.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/odchudzanie/4-owoce-wspomagajace-odchudzanie-aa-bu8Y-yvm1-LX5A.html

  https://kuchnia.wp.pl/8-owocow-ktore-ulatwiaja-odchudzanie-6054628292658305g

  Ładowanie...

  Ładowanie