Zaburzenia trawienia
Problemy z trawieniem są dyskomfortem dla organizmu, a również bywają powodem kłopotów z utrzymaniem prawidłowej wagi. Zaburzenia mogą być wywołane nieprawidłową dietą, zbyt ciężkimi i obfitymi posiłkami, stresem czy dolegliwościami układu pokarmowego. Niestrawność najczęściej objawić się bólami brzucha, uczuciem pełności i przelewania, zgagą, zaparciami, a nawet nudnościami i wymiotami. Jeżeli wymienione objawy nie są nam obce, w pierwszej kolejności należy zmienić sposób odżywiania – pomocna tu będzie lekkostrawna dieta i częste, mniej obfite posiłki. Od czasu do czasu możemy się wspomóc dostępnymi bez recepty ziołowymi preparatami przyśpieszającymi przemianę materii i regulującymi pracę układu pokarmowego, jednakże specjaliści przestrzegają przed I ich nadmiernym stosowaniem. Środki przeczyszczające rozleniwią jelita, co może skutkować ich nieprawidłowym funkcjonowaniem. Jeżeli dolegliwości mają charakter ciągły, konieczna jest konsultacja z gastrologiem, który ustali ich przyczynę i zaleci odpowiednie leczenie.
Odchudzanie
Odpowiednia waga decyduje nie tylko o naszym wyglądzie, ale przede wszystkim o zdrowiu. Poza komfortem życia otyli łatwiej zapadają na różnego typu dolegliwości, między innymi choroby układu krążenia, przewodu pokarmowego czy stawów i kręgosłupa. Do oceny naszej wagi pomocny jest indeks masy ciała (BMI). Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała wyrażonej w kilogramach przez podniesiony po kwadratu wzrost w metrach Prawidłowy BMI waha się w granicach 18,5-25 punktów. Od granicy 25 punktów powinniśmy zacząć poważnie myśleć o zmianie dotychczasowych nawyków żywieniowych. Przy małej nadwadze pomoże nam zastosowanie I podstawowych zasad zdrowego odżywiania. Wspomóc możemy j e dostępnymi na rynku preparatami wspomagającymi odchudzanie. Zależnie od naszych potrzeb produkty te wspomagają oczyszczanie organizmu, stymulują spalanie tkanki tłuszczowej i przemianę materii, redukują apetyt oraz wypełniają żołądek, zapewniając szybsze uczucie sytości.
Jeżeli sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z nadwagą, warto zwrócić się po poradę do specjalisty. Pomoc oferuj e między innymi Centrum Leczenia Otyłości Saba (ul. Piotrkowska 18) prowadzone przez Beatę Będzińską, lekarza bariatrę. Na wstępie kuracji pacjenci poddawani są wnikliwemu wywiadowi lekarskiemu, który pomaga w ustaleniu przyczyny nadwagi (w razie konieczności są kierowani do odpowiednich specjalistów). ’ Leczenie otyłości odbywa się pod kontrolą i oparte jest w głównej mierze o dostosowaną do potrzeb pacjenta dietę wspomaganą preparatami roślinnymi. Z bezpłatnych porad dietetyka możemy również skorzystać w Centrum Dietetycznym Natur House (ul. Traugutta 2). Konsultacje polegają na specjalistycznym badaniu tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie oraz doborze odpowiedniej diety wspomaganej suplementami pochodzenia roślinnego.! Preparaty te przyśpieszają spalanie tkanki tłuszczowej, poprawiają metabolizm, hamują łaknienie i oczyszczają organizm. Koszt miesięcznej kuracji wynosi około 300 zł.
Na koniec ważna rada odchudzajmy się zdrowo i powoli. Zbyt szybka utrata masy ciała może być niekorzystna dla zdrowia i często kończy się powrotem do starej wagi (tzw. efekt jojo). Nie dajmy oszukać się szybkim dietom, prawdziwe spalanie tłuszczu zaczyna się najwcześniej dziesiątego dnia kuracji. W pierwszej kolejności organizm pozbywa się zapasów wody, dlatego też widoczny nawadze efekt kilkudniowej diety nie do końca świadczy o tym, że już schudliśmy.
Ładowanie...