Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

Dietetyk Poznań

Skala nadwagi w Polsce wzrasta z każdym dniem. Brak ruchu, niezbilansowane posiłki, jedzenie w biegu, a nawet stres to tylko niektóre spośród czynników mających negatywny wpływ na masę ciała człowieka. Między niewpływającą na stan zdrowia nadwyżką kilogramów a otyłością istnieje niewielka granica, natomiast leczenie tej przypadłości stanowi już nieco bardziej problematyczną kwestię. Wiele osób niestety nie wie, jak podjąć właściwe kroki w kierunku poprawy kondycji swojego organizmu. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy dietetyka. Jednym z takich miejsc jest Centrum Leczenia Otyłości SABA dr Beaty Będzińskiej w Poznaniu, które oferuje m. in.:

– pomiar składu ciała,

– opisanie wyników pomiaru,

– leczenie indywidualne,

– leczenie rodzinne.

Skąd bierze się nadwaga i otyłość?

Ponad 60. procent polskiego społeczeństwa zmaga się z nadwagą, a wiele osób z tej grupy narażonych jest na otyłość. Pozbywanie się nadmiaru kilogramów np. z pomocą dietetyka najczęściej stanowi skomplikowany proces. Przyjrzeć należy się nie tylko obecnej diecie Pacjenta, ale też jego stylowi życia i pełnionym obowiązkom zawodowym.

 

Najczęstszymi przyczynami nadwagi są siedzący tryb życia i nieprawidłowe odżywianie. Złe nawyki żywieniowe mogą wynikać nie tylko ze złych przyzwyczajeń wypracowanych w dzieciństwie, ale również z pojawiających się czynników stresogennych. Negatywnie na kondycję organizmu działają także samodzielnie układane „diety”, które często prowadzą do głodówki, podczas których metabolizm zwalnia. Organizm dostaje zbyt małe ilości pożywienia w zbyt dużych odstępach czasu, więc rozpoczyna magazynowanie składników odżywczych, a to z kolei pogarsza jedynie wagę Pacjenta.

Otyłość mogą powodować także liczne choroby, szczególnie te związane z podłożem hormonalnym. Wiele osób, które mają problemy z tarczycą, wykazuje również tendencję do przybierania na wadze. Podobnie zażywanie niektórych leków nierzadko sprawia, że ciało zyskuje dodatkowe kilogramy. Jeżeli widzisz ten problem u siebie i potrzebujesz porady dietetyka Poznań jest miastem, w którym znajdziesz odpowiedniego, wykwalifikowanego specjalistę z tej dziedziny.

 

Po co walczyć z nadwagą?

Zbędne kilogramy stanowią dla wielu osób przede wszystkim problem estetyczny. Sylwetkę z nadliczbowymi kilogramami trudno jest dobrze ubrać – ciało ma zachwiane proporcje, a nierzadko nawet największe rozmiary odzieży nie układają się na nim właściwie. Ponadto w przypadku dużego wzrostu masy ciała na skórze mogą pojawić się rozstępy, które bardzo trudno jest usunąć. Rozciągająca się skóra pod wpływem przybierania na wadze traci swoją elastyczność i zrywają się połączenia międzykomórkowe w jej wierzchnich warstwach. To skutkuje pojawieniem się nieestetycznych, nieregularnych podłużnych linii – najpierw o różowym zabarwieniu, które z czasem bledną, chociaż pozostawiają trwałe ślady.

Otyłość nie stanowi wyłącznie problemu estetycznego. Podstawową, znacznie ważniejszą kwestią, dla której warto zasięgnąć porad dietetyka, jest kondycja zdrowotna organizmu. Zbyt duża masa ciała oddziałuje bowiem niekorzystnie na wszystkie narządy wewnętrzne, w szczególności szkodząc układowi krwionośnemu. Nadmiar tkanki tłuszczowej przyczynia się do powstawania tzw. blaszek miażdżycowych, podwyższonego poziomu cholesterolu, nadciśnienia tętniczego. Te dolegliwości stanowią duże zagrożenie, mogąc doprowadzić do zawału serca. Dla zdrowia niekorzystne jest również otłuszczenie narządów – to znacznie bardziej niebezpieczne niż fałdki na brzuchu. Taki stan znacząco pogarsza pracę m.in. nerek, żołądka i wątroby.

Pierwsza wizyta u dietetyka w Poznaniu

Najczęstszą praktyką, która pozwala bardzo dokładnie ustalić przyczyny i wdrożyć odpowiednie metody leczenia, jest pomiar składu ciała. Ta metoda daje szeroki obraz tego, co dzieje się w organizmie: pokazuje na przykład wagę kośćca, masę mineralną i mięśniową, a także, ile procent składu ciała stanowi tłuszcz. Niebezpieczna jest sytuacja, kiedy na cały organizm przypada powyżej 25 procent tłuszczu u kobiet i 20 procent u mężczyzn. Pomiar opiera się na przewodnictwie elektrycznym. W określonych punktach na ciele mocowane są elektrody, które przesyłają prąd, a tłuszcz zgromadzony na ciele stawia mu opór – im bardziej otłuszczony jest organizm, tym mniejsze przewodnictwo. Określenie procentowego udziału tłuszczu w całym ciele pozwala stwierdzić, jakim ryzykiem chorób – w tym nadciśnienia, cukrzycy, czy nowotworów – obarczony jest Pacjent. Aby przygotować odpowiedni plan żywieniowy, dietetyk może potrzebować wyników podstawowych badań: krwi, moczu, itp. Kolejnym etapem jest ustalenie odpowiedniej diety bogatej w wartościowe składniki odżywcze.

Dietetyk Poznań

Jeżeli pragniesz trwale pozbyć się zbędnych kilogramów i chcesz uczynić to w bezpieczny sposób z pomocą specjalisty, jakim jest dietetyk Poznań to miasto, w którym znajdziesz wykwalifikowanych fachowców z tej dziedziny. Centrum Leczenia Otyłości SABA oferuje kompleksowe leczenie tej problematycznej dolegliwości, a o skuteczności naszych metod świadczą liczne pozytywne komentarze ze strony Pacjentów.

Ładowanie...

Ładowanie