Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

Tabletki na odchudzanie – czy są skuteczne?

Kto z nas nie chciałby schudnąć szybko i bez wyrzeczeń – najlepiej jedząc wszystko to, co nam smakuje, bez żadnych ograniczeń? Czy to możliwe? Producenci tabletek na odchudzanie obiecują, że tak, a na dodatek na efekty nie trzeba wcale czekać miesiącami. Jednak obietnice obietnicami. W praktyce może okazać się, że przyjmując tabletki na odchudzanie bez konsultacji ze specjalistą, możemy wyrządzić sobie dużą krzywdę.

Tabletki odchudzające obiecują łatwy sukces. Czy aby na pewno działają? Oczywiście wiadomo, że nie należy wszystkich produktów, wspomagających chudnięcie, wrzucać do jednego, bardzo pojemnego, worka. Oprócz popularnych suplementów, które obiecują wspomaganie procesu gubienia kilogramów, istnieje wiele leków dostępnych tylko w aptece lub u dietetyka, które posiadają zbadany skład i można ich bezpiecznie używać.

Tabletki na odchudzanie – by start był zdrowy

Rozpoczynając jakąkolwiek dietę (choćby i tę opartą na tabletkach odchudzających czy innej suplementacji) należy udać się w pierwszej kolejności do specjalisty, który pomoże wskazać odpowiednie dla nas rozwiązanie. Koniecznie trzeba pamiętać również o tym, że skuteczna dieta to taka, która opiera się na dostarczeniu organizmowi wszystkich niezbędnych składników, a wspierana musi być przez ruch i aktywność fizyczną.

Jak działają tabletki na odchudzanie?

Tabletki odchudzające działają na dwa sposoby. Po pierwsze pomagają usuwać nadmiar wody z organizmu. Powoduje to, co prawda szybką utratę wagi, jest to jednak stan na dłuższą metę nie do utrzymania. Organizm szybko uzupełnia ewentualne niedobory wody i wszystko wraca do pierwotnego stanu. Drugim sposobem działania tabletek odchudzających jest zmniejszenie uczucia głodu i przyspieszenie przemiany materii. W teorii wszystko brzmi super, bo przecież o taki efekt nam właśnie chodzi, jednak w praktyce stosowanie tego rodzaju tabletek może spowodować szkodliwe skutki uboczne.

Tabletki na odchudzanie - czy są skuteczne1

Czego możemy spodziewać się po stosowaniu tabletek odchudzających?

Duża część osób stosujących tabletki na odchudzanie nie skarży się na żadne niepożądane objawy. Pojawiają się jednak głosy, że po przyjęciu środka zauważyć można przyspieszone bicie serca, nadmierne pocenie, nadpobudliwość czy wzrost ciśnienia. Żadnego z tych objawów nie można zlekceważyć. Najlepiej w takiej sytuacji przerwać stosowanie szkodliwego preparatu.

Czy tabletki odchudzające zawsze szkodzą?

Osoby, które po konsultacji z dietetykiem, uznają, że właśnie to rozwiązanie jest dla nich, mają do wyboru dwa rozwiązania. Kupić tabletki na odchudzanie w aptece lub do kupienia bezpośrednio u specjalisty. Jednak ma w ofercie tylko sprawdzone mieszanki, zawierające prozdrowotne zioła, mające dobroczynny wpływ na nasze ciało. Leki dostępne na receptę służą do stosowania wyłącznie przez osoby cierpiące na przewlekłą, chorobliwą otyłość. Nie przysłużą się osobom, które mają nadwagę na poziomie kilku kilogramów. Jednak nawet wówczas leczenie farmakologiczne należy połączyć ze zdrową dietą oraz ruchem i ćwiczeniami.

Skuteczne tabletki na odchudzanie istnieją. O ile połączymy je ze zdrową i zbilansowaną dietą, która dostarczy nam niezbędnych witamin i minerałów. Proces skutecznego odchudzania nie istnieje również bez ćwiczeń lub innych form aktywności fizycznej takiej jak bieganie czy pływanie. Tylko w ten sposób możemy uzyskać długotrwałe efekty, nie szkodząc jednocześnie swojemu organizmowi. Działanie tabletek możemy wspomóc na przykład ziołowymi herbatkami, które nie tylko dobrze smakują, ale również ułatwiają proces utraty wagi. Są przy tym bezpieczne dla naszego organizmu. Należy jednak pamiętać, że każdą terapię należy wcześniej przedyskutować z dietetykiem.

Ładowanie...