Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

Woda sprzyja w odchudzaniu

Woda ma ogromne znaczenie dla ludzkiego organizmu. Jest niezbędna w procesach przemiany materii. Wynika to z tego, że jest ona środowiskiem reakcji wszystkich przemian, jakie mają miejsce w ludzkim organizmie. Jest to również element, który usuwa końcowe produkty przemiany materii. Warto podkreślić, że stanowi ona około 70% masy ciała dorosłej osoby. Istotne jest także to, jest ona w 90% składnikiem krwi i w 75% mięśni, jak również to, że woda sprzyja w odchudzaniu.

Jakie znaczenie ma woda dla ludzkiego organizmu?

Woda usuwa niebezpieczne toksyny, a ponadto inne efekty uboczne metabolizmu. Przyczynia się także do znacznie lepszego trawienia jedzenia. Co więcej, reguluje temperaturę ciała, a ponadto sprzyja nawadnianiu stawów.

Szczególne znaczenie wykazuje w procesie odchudzania. Przyspiesza procesy metaboliczne. Woda nie tylko oczyszcza układ ludzki, pomaga spalić kalorie, ale także uzupełnia płyny, które człowiek traci wraz z potem. Osoby, które nie dbają o dostarczanie właściwej ilości wody, mają przesuszoną skórę, cierpią na zaparcia, osłabienie, czy też bóle stawowe. Woda jest potrzebna do przeprowadzenia wielu przemian biochemicznych, które pozwolą spalić jedzenie.

Woda sprzyja w odchudzaniu – ile wody należy wypijać w ciągu dnia, żeby zapewnić pożądane rezultaty?

Do odpowiedniego nawodnienia organizmu wypija się 2 litry niegazowanej wody mineralnej dziennie. Jest to około 10 szklanek. Osoby mające nadwagę, które żyją w gorącym klimacie i aktywnie ćwiczą, potrzebują więcej tego składnika.

Dostarczanie płynów podczas odchudzania przyczynia się do przyspieszenia redukcji masy ciała. Efektywnie oczyszcza jelita, a także krew z toksyn. Warto podkreślić, że wodę można także dostarczać w różny sposób. Może to być na przykład spożycie soczystego owocu, zjedzenie zupy lub wypicie zielonej herbaty. Nie należy spożywać słodzonych soków i napojów owocowych, one na pewno nie pomogą stracić na wadze. Zawierają bardzo dużo cukru, a także kalorii. Zdecydowanie lepiej sięgnąć po zwykłą wodę mineralną, przygotowaną kranówkę, herbaty ziołowe lub wywary warzywne.

woda sprzyja w odchudzaniu

Jakie wymienia się podstawowe korzyści picia wody?

Woda jest podstawowym składnikiem potrzebnym do życia. Trzeba pamiętać o tym, że człowiek przeżyje bez jedzenia około miesiąc. Natomiast bez wody umrze po siedmiu dniach. Co więcej, podczas odchudzania traci się bardzo dużo płynów. Układ człowieka bez tego składnika nie przeprowadzi żadnych procesów wewnątrzustrojowych. Spożywanie ograniczonej ilości pokarmów to trudne chwile dla organizmu. Wówczas zmuszony jest do pozbycia się wszelkich zapasów. To prowadzi do tego, że zaczyna brakować potrzebnych związków i substancji. W odpowiedzi na to pojawia się osłabienie, drażliwość i napady złego nastroju. Radykalna głodówka nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Najlepsze rezultaty zapewnia racjonalnie opracowana i przygotowana dieta, która uzupełniona jest aktywnością fizyczną, a także właściwą dawką wody. Osoba, która jest na diecie, traci nie tylko kilogramy, ale również niebezpieczne substancje, które przechodzą przez nerki i wydalane są z moczem. Mając to na uwadze, trzeba zadbać o zapewnienie właściwej dawki wody. Ponadto, oczyszczanie ludzkiego układu przy pomocy wody jest zdrowe, gdyż nie powoduje zaburzenia homeostazy elektrolitowej.

Jakie funkcje wody pomagają w osiągnięciu wymarzonej sylwetki?

Omawiając znaczenie wody w odchudzaniu, trzeba wymienić jej funkcje, które są istotne w procesie walki z nadmiernymi kilogramami. Istotne jest to, że woda jest niskokaloryczna i przyczynia się do zmniejszenia łaknienia. Co więcej, przyspiesza procesy metaboliczne. Dbanie o odpowiednie nawadnianie organizmu nasila termogenezę, a więc ma realny wpływ na utratę tkanki tłuszczowej.

Nadmiar i niedobór wody w organizmie

Zarówno niedobór, jak i nadmiar wody ma niekorzystny wpływ na organizm. Zbyt mała ilość płynów utrudnia odprowadzanie ciepła, zmniejsza zdolności wysiłkowe, obciąża wątrobę, utrudnia trawienie, czy też powoduje zaburzenia elektrolitowe. Natomiast nadmiar doprowadza do obciążenia nerek, a także zaburza pracę serca. Picie wody ma duży wpływ na powodzenie akcji odchudzającej. Jednakże nie jest to oczywiście jedyny czynnik. Potrzebna jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Spożywanie wody zgodnie z zalecanymi normami znacznie ułatwia utratę tkanki tłuszczowej na przykład przez wpływ na procesy metaboliczne. Dzięki niej układ lepiej radzi sobie z wysiłkiem fizycznym.

Bibliografia:

1. http://www.odchudzanie-skorczewski.pl/picie-wody-pomaga-schudnac/ [dostęp 23.02.2020 rok],

2. https://zywienie.abczdrowie.pl/woda-a-odchudzanie [dostęp 23.02.2020 rok],

Ładowanie...

Ładowanie