Dietetyk Wrocław - Leczenie Otyłości | Saba Odchudzanie

Dietetyk Wroclaw

Dietetyk z Wrocławia – skorzystaj z porady dietetycznej już dziś!

Zmagasz się z nadmiarem kilogramów? Czujesz się opuchnięty, wzdęty i dręczy Cię ciągły dyskomfort? Być może nadszedł czas, by skorzystać z pomocy profesjonalnego wrocławskiego dietetyka. Szczególnie polecamy wypróbowanie naszych usług dietetycznych.

SABA to wrocławska poradnia dietetyczna, która od kilkudziesięciu lat z powodzeniem zajmuje się leczeniem otyłości.

Kuracja poradni dietetycznej SABA składa się z następujących etapów:

1) Badanie składu ciała.
2) Analiza wyników.
3) Opracowanie planu kuracji.
4) Wdrażanie i konsultowanie.
5) Zakończenie kuracji (wychodzenie z diety) oraz wizyty kontrolne.

Co warto wiedzieć o odchudzaniu?

Otyłość powoli staje się chorobą cywilizacyjną. Jest to o tyle niebezpieczne schorzenie, że dotyka ono osób w każdym wieku zarówno dorosłych, jak i dzieci, a jej początki są niestety skutkiem nieprawidłowych nawyków żywieniowych oraz siedzącego trybu życia. Coraz częściej jemy niezdrowo i szybko zaniedbujemy codzienny ruch oraz ćwiczenia fizyczne. Złe przyzwyczajenia skutkują nadmiernym przyrostem tkanki tłuszczowej.

Niestety wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że otyłość nie jest wyłącznie problemem natury estetycznej. Wywołuje wiele innych, znacznie poważniejszych dolegliwości takich jak: miażdżyca, choroby serca, choroby układu trawiennego itd. Przyczynia się też do znacznego pogorszenia się jakości życia Pacjenta, powodując codzienny dyskomfort: ból przy poruszaniu się, nadmierne przemęczenie, szybsze łapanie zadyszki, spowolnienie ruchów. Warto w porę zapobiegać rozwojowi choroby, zmieniając nawyki żywieniowe najlepiej przy konsultacji z doświadczonym dietetykiem.

Szczegóły kuracji prowadzonej w poradni SABA

Kuracja rozpoczyna się od wykonania specjalistycznych pomiarów ciała przy wykorzystaniu profesjonalnych urządzeń mierniczych powszechnie używanych przez dietetyków i lekarzy.

Na podstawie wyników jesteśmy w stanie określić:

– wiek metaboliczny,

– masę tkanki tłuszczowej w organizmie,

– wpływ obecnej diety na ciało i na kondycję fizyczną,

– szybkość przybierania masy mięśniowej (jeśli ćwiczysz).

Badanie składu ciała i analiza wyników pozwala w wiarygodny oraz pewny sposób określić, jakie kroki należy podjąć i jaką strategię działania przyjąć. Dla pełnego obrazu Twojego stanu zdrowia będą nam też potrzebne aktualne wyniki badań krwi. W ten sposób będziemy w stanie opracować bezpieczną, a przede wszystkim skuteczną metodę odchudzania.

Bazą naszej kuracji odtłuszczającej jest rozpisanie odpowiednio zbilansowanej, indywidualnie opracowanej diety, która uwzględni potrzeby Twojego organizmu, prowadzony tryb życia, wiek, choroby, rodzaj wykonywanej pracy oraz preferencje smakowe. Zdajemy sobie sprawę, że planowane posiłki muszą mieć małą podaż kaloryczną i dlatego zwracamy na to szczególną uwagę. Dobrze dobrana dieta stanowi podstawę dla prawidłowo przeprowadzonego procesu odchudzania.

Dietę planujemy pisemnie. Na kartce otrzymasz od nas wszystkie niezbędne informacje dotyczące kuracji. Zobaczysz, co możesz jeść, a czego raczej powinieneś unikać. W Twoje ręce oddamy również kompletny jadłospis, wraz ze spisem godzin i listą składników spożywczych, które są potrzebne do przygotowania danego dania. Lista obejmuje dane na temat posiłków na najbliższe dni oraz tygodnie naszej kuracji leczenia otyłości.

Wraz z proponowaną dietą, otrzymujesz od nas także szereg zaleceń odnoszących się do ćwiczeń fizycznych oraz polecanych suplementów. Dostarczymy Ci wiele przydatnych informacji, dzięki którym proces odchudzania będzie odbywał się zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. W kilka tygodni masz szansę na zyskanie zupełnie nowego wymiaru życia.

Przejście na dietę rodzinnie czy indywidualnie?

To Ty decydujesz o rodzaju i programie kuracji. W naszej wrocławskiej poradni dietetycznej oferujemy Ci kurację indywidualną oraz rodzinną. Ta druga opcja świetnie sprawdzi się, jeśli z naszej pomocy chce skorzystać kilka osób w domu. Domownicy oszczędzą w ten sposób pieniądze, bo wizyty grupowe objęte są specjalnym rabatem.

Skorzystanie z kuracji rodzinnej to także okazja, by zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia i zatroszczyć się o zdrowe, pożywne oraz pełnowartościowe posiłki dla całej rodziny. Jeśli gotujesz dania dla współmałżonka lub dzieci i nie masz już pomysłu na to, jakie potrawy serwować w ciągu tygodnia, to z chęcią pomożemy Ci opracować odpowiedni jadłospis. Pomożemy zmienić nawyki żywieniowe, by w odpowiedzialny sposób podchodzić do tematu swojego zdrowia.

Co po kuracji?

Kilkutygodniowa, prawidłowo przeprowadzona kuracja pozwoli Ci cieszyć się upragnionymi rezultatami i to bez efektu jo-jo. Równie ważne jest wychodzenie z diety, które musi odbywać się przy opiece doświadczonego lekarza z naszej wrocławskiej poradni dietetycznej SABA.

Po zakończeniu leczenia, na przykład po trzech miesiącach lub po pół roku, możesz skorzystać z dwóch wizyt kontrolnych. Ocenimy, na ile wprowadzone zmiany przyczyniły się do poprawy jakości zdrowia oraz jak zmienił się skład Twojego ciała. W wiarygodny sposób zweryfikujemy, jaki jest rezultat diety, zabiegów i zalecanych przez nas ćwiczeń fizycznych. Sprawdzimy również nawodnienie Twojego organizmu.

Partnerzy dietetyczni z Wrocławia i nie tylko

Współpracujemy z zaufanymi partnerami (przychodnie specjalistyczne, firmy farmakologiczne i spożywcze itd.), którzy działają na rzecz promowania i wdrażania zdrowego stylu życia. Polecamy ich usługi, ponieważ wierzymy, że są oni najlepszymi specjalistami w swojej branży. Synergiczne działanie kilku podmiotów jeszcze lepiej wpłynie na leczenie otyłości. Dzięki temu możemy jeszcze skuteczniej wykonywać swoją pracę, z korzyścią dla naszych Klientów.

Zapraszamy do współpracy

Zachęcamy do umówienia się na konsultację. Dobierzemy dla Ciebie najbardziej odpowiedni harmonogram wizyt.

Masz pytania lub dręczą Cię wątpliwości? Z chęcią udzielimy Ci wszelkich niezbędnych informacji na temat naszej kuracji, lekarzy pracujących we wrocławskiej poradni itd. Już dziś skontaktuj się z nami osobiście, telefonicznie lub mailowo.

Ładowanie...

Ładowanie